Na zakończenie

Kilka bardzo ważnych słów na zakończenie cyklu nagrań pt. "Jak wyjść z zaburzeń odżywiania"

Jest kilka spraw, które warte są zapisania. Tak to już jest, że zapisujemy po to, by zapamiętać. Chcemy pamiętać, by żyło się choć trochę lepiej czy łatwiej.

Nasz mózg szybko zapomina o ważnych rzeczach, o drobnych krokach które podejmujemy, czy działaniach, które robimy mimo tego, iż nam się nie chce.

Skrzynka z narzędziami

Niech ten wpis będzie pewnego rodzaju narzędziem, po który sięgniesz – w razie potrzeby, a czasem i bez niej.

PO CO STWORZYŁAM CYKL “Jak wyjść z zaburzeń odżywiania”?

Główne cele są trzy:

  1. Pierwszy z nich to poszerzenie świadomości. Stworzenie przestrzeni, w której zobaczysz, że na zaburzenia odżywiania można spojrzeć z innej perspektywy, która (po daniu jej i mnie szansy) może okazać się całkiem sensowna.
  2. Pomoc w zrozumieniu oraz PRZYJĘCIU sprawczości, którą posiadasz. Otwarciu się na to, że masz REALNY wpływ na poradzenie sobie z problemem.

Dlaczego to ważne?

Ponieważ od tego, już bliski krok do podjęcia konkretnego działania. Do wzięcia za siebie odpowiedzialności.

3. Trzeci cel to ODWRÓCENIE LEJKA POSTRZEGANIA – o tym, co to takiego i dlaczego odgrywa on tutaj istotną rolę, dowiesz się z ostatniego nagrania z w/w cyku, która jest tutaj:

Machina poczucia sprawczości ruszyła

Poradzenie sobie z zaburzeniami odżywiania, daje niesamowitą siłę. Uruchamia ogromną machinę wysokosprawczości, które zasila także inne dziedziny życia jak choćby pracę czy rodzinę

A jak małymi krokami budzić swoje poczucie sprawczości na co dzień?

  1. Metoda WIN – szybka, i niezwykle prosta w użyciu i konstrukcji. Używam jej bardzo często i śmiało mogę powiedzieć że jej skuteczność wynosi 100%. Więcej o metodzie WIN tutaj:

2. Dziennik lub notatnik – chodzi o spisywania\e rzeczy, które ZROBIŁAŚ. Wszystkich. Małych i dużych spraw. Ważnych i mniej ważnych. Tylko po to, żebyś sobie przypomniała, żebyś zobaczyła,że Twoja sprawczość istnieje, że zrobiłaś coś co mogło być dla Ciebie trudne, czego się bałaś, podjęłaś działania mimo, że Ci się nie chciało. Brawo TY!

Wybuch sprawczości

Poczucie sprawczość w codziennym życiu, możemy wykorzystać przy wychodzeniu z zaburzeń odżywiania. I odwrotnie. Bomba poczucia sprawczości związana z pozbyciem się zaburzeń odżywiania, uderzy z impetem w inne dziedziny naszego życia. I co najlepsze – tego nie da się już zatrzymać.

To dotyczy każdego

Każdy z nas – stary, czy młody, duży czy mały, również ten, kto nigdy w życiu nie cierpiał z powodu zaburzeń odżywiania – ma w swojej głowie MYŚLI, które go krzywdzą, nie wspierają, wypalają. Skutkiem ciągłego poddania się tym myślom jest permanentne odczuwanie np. rozgoryczenia, bierności, lęków, roszczeniowości, ale też smutku, depresji, czy poczucia totalnej bezsilności.

I teraz moje pytanie:

KTO TU RZĄDZI? MYŚL? CZY MYŚLĄCY?

Jaka jest Twoja odpowiedz?

I CO Z TYM ZROBISZ?

Jeśli uważasz, że rządzi Tobą myśl….

KIM BYŚ BYŁA BEZ TEJ MYŚLI?

CO Z TYM ZROBISZ?

Co zrobisz z odpowiedziami na te pytania?

Wszystkie 7 odcinków z w/w cyklu jest dostępnych na moim kanale na YouTube oraz moim Instagramie.

Wracaj do tych treści. Korzystaj z nich. Niech Ci służą. Po to je robię.

Ściskam, Natalia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *